Pracownia Muzyki
Koordynator: Hanna Górska

Oferta obejmuje zajęcia indywidualne, zespołowe oraz cykl spotkań dla placówek oświatowych.

Studio Piosenki - dzieci, młodzież (9-18 lat), 40 zł/mies.
Zajęcia wokalne dla zespołu i solistów po 45 minut, odbywają się w środy w godz. 14:30-16:15, 17:45-19:00, studio nagrań.
Studio Piosenki to przestrzeń, w której rozśpiewana młodzież będzie mogła rozwijać swoją pasję, realizować marzenia o profesjonalnej pracy z mikrofonem oraz spełniać się podczas występów artystycznych. Celem spotkań będzie doskonalenie warsztatu wokalnego (praca nad emisją głosu, oddechem, postawą w trakcie śpiewania, dykcją i interpretacją tekstu). Będziemy rozwijać wyobraźnię i wrażliwość muzyczną. Nauczymy się śpiewać a’cappella, w zespole i przy akompaniamencie. Dzięki pracy z mikrofonem przygotujemy się do występów scenicznych podczas różnych wydarzeń kulturalnych takich jak festiwale muzyczne, konkursy piosenki czy imprezy artystyczne organizowane między innymi przez CK w Świeciu.
Instruktor: Ewa Choduń

Dziecięcy zespół wokalno-instrumentalny (7-8 lat), 40 zł/mies.
Zajęcia po 60 minut, odbywają się w środy w godz. 16:30-17:30, sala konferencyjna.
Zapraszamy dzieci w wieku 7-8 lat na cotygodniowe spotkania muzyczne. Jak wiadomo, zajęcia umuzykalniające mają ogromny wpływ na rozwój emocjonalny, intelektualny i społeczny każdego dziecka. Obcowanie z muzyką rozwija wyobraźnię, doskonali pamięć, uświetnia orientację własnego ciała oraz uczy współpracy w grupie rówieśniczej. Podczas zajęć będziemy śpiewać najpiękniejsze piosenki stosowne do wieku uczestników, pogramy na instrumentach perkusyjnych (zwłaszcza tych najbardziej kolorowych jak bum bum rurki czy dzwonki naciskowe), posłuchamy jak grają skrzypce czy ukulele i razem potańczymy. Zajęcia pozwolą dzieciom rozróżniać wysokości dźwięku, tempo utworu, jego dynamikę. Rozwiną też poczucie rytmu oraz potrzebę ruchu w tańcu.
Instruktor: Ewa Choduń

Zespół wokalny „Kociewianki” (Klub Seniora „Kociewiacy”), nieodpłatnie
Zajęcia odbywają się w piątki w godz. 11:00-13:00 w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej.
Instruktor: Janina Romańska

Sala Prób dla zespołów muzycznych, indywidualnie, 20 zł/godz.
Oferta dla osób muzykujących, daje możliwość rozwijania umiejętności wokalnych, bądź instrumentalnych w sali wyposażonej w sprzęt, w tym: nagłośnienie dla wokalistów, perkusja, wzmacniacze gitarowe. Próby odbywają się w poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki, w godz. popołudniowych.
Instruktor: Przemysław Drewkowski

Studio nagrań
Studio nagrań zajmuje się produkcją oraz realizacją nagrań. Szczegółowa oferta dostępna na stronie Studia.
Realizator dźwięku: Adam Pawłowski
tel.: 52 562 73 75, kom.: 513 104 444, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Teatr „Na Rogu” - grupa zaawansowana (14+), nieodpłatnie
Zajęcia odbywają się raz w miesiącu: sobota, godz. 9:00-13:00, dodatkowo w roku szkolnym organizowane są dwudniowe zgrupowania artystyczne, przygotowujące do udziału w festiwalach teatralnych.
Instruktor: Iga Jambor-Skupniewicz

Klub Seniora „Kociewiacy”
Spotkania odbywają się w środy, godz. 13:00-15:00 w Kameralnej Przestrzeni Widowiskowej.
Przewodnicząca Klubu: Teresa Szyczewska

PROGRAM WINDA - oferta dedykowana do placówek oświatowych z gminy Świecie (przedszkoli, szkół), w tym: cykl audycji muzycznych organizowanych we współpracy z Filharmonią Pomorską w Bydgoszczy oraz edukacja teatralna - spektakle skierowane do dzieci, młodzieży w wieku przedszkolnym i szkolnym.

Audycje muzyczne dla placówek oświatowych

08:20 Szkoła Podstawowa nr 2, nr 3 i nr 7
09:30 Przedszkole Aniołowo, Bajka, Pod Klonem, Słoneczko, Tęcza
10:45 Szkoła Podstawowa nr 1, Katolicka Szkoła Podstawowa

WRZESIEŃ (20.09.2022) - Płynie Wisła płynie
Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego wybierzemy się w niezwykłą podróż po Polsce, wzdłuż koryta najdłuższej naszej rzeki Wisły. Zatrzymamy się w poszczególnych regionach naszego kraju, aby poznać tradycje góralskie, kurpiowskie, kujawskie czy pomorskie, usłyszymy nasze tańce ludowe i narodowe, jak kujawiak, obertas, polonez czy mazur. Całej wyprawie krajoznawczej towarzyszyć będzie znana wszystkim piosenka: „Płynie Wisła płynie”. Ruszajmy zatem w podróż od podnóża gór aż do morza.

PAŹDZIERNIK (20.10.2022) - Bach i Beethoven to fajne chłopaki
Barok i klasycyzm oraz ich najwięksi twórcy muzyczni wszechczasów, cieszący się światową popularnością. Intensywność uczuć, doskonałość formy, kunszt, wirtuozeria, geniusz i potęga brzmienia. Dziś przenikną się dwie epoki, a tym samym dwa potężne umysły i talenty muzyczne, splotą artystycznie muzykę organową, skrzypcową z muzyką symfoniczną i zespołową.

LISTOPAD (16.11.2022) - My Pierwsza Brygada
Jak co roku, w listopadzie, obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości. Ze śpiewem na ustach przenikniemy tradycje ułańskie, które wywodzą się od Mongołów i Tatarów. Jesienny listopad opowie historię polskiej biało czerwonej flagi. Przypomnimy nasze patriotyczne melodie, jak: „Warszawianka”, „Rota”, czy tytułowa „My Pierwsza Brygada”. Nie zabraknie dźwięków „Mazurka Dąbrowskiego”, jak i słów pieśni zespołu bigbitowego Czerwone Gitary pt. „Biały krzyż”.

GRUDZIEŃ (20.12.2022) - Melodie spod choinki
Podczas dzisiejszej audycji rozpakujemy muzyczne prezenty. Nie zabraknie w nich ludowych tradycji, jak i najbardziej popularnych zimowych piosenek. Zaczerpniemy informacji na temat polskich obrzędów bożonarodzeniowych. Dowiemy się ile godzin Święty Mikołaj rozwozi prezenty i jak dużo ozdobnego papieru zużywa do ich pakowania. Wspólnie z Wami zaśpiewamy znane pastorałki i kolędy, przywołując w ten sposób magiczny klimat Świąt Bożego Narodzenia.

STYCZEŃ (16.01.2023) - Hity z satelity
Noworoczne fajerwerki po raz kolejny rozświetlą niebo podczas styczniowej audycji muzycznej. To wszystko za sprawą porywającego repertuaru operetkowo – musicalowego. Przygotujmy się na prawdziwy kalejdoskop brzmień. Niczym satelita okrążymy ziemię w poszukiwaniu największych hitów karnawału. Już dziś kosmiczna plejada gwiazd, blask jupiterów i dźwiękowy odlot.

LUTY (21.02.2023) - Serduszko puka w rytmie cha-cha
Wyznania miłosne ze wszystkich stron świata. Podczas koncertu usłyszymy, jak swoje uczucia za pomocą muzyki wyrażali artyści. Porozmawiamy na temat Święta Zakochanych, podążając śladami miłosnych historii. Dowiemy się, czy św. Walenty był zakochany, dlaczego to właśnie 14 dzień lutego przypada na tę okoliczność oraz, czy każdy Romeo odnalazł swoją Julię. W trakcie występu zabrzmią dźwięki muzyki poważnej, jak i znane nam wszystkim utwory popularne, radiowe i telewizyjne.

MARZEC (17.03.2023) - W marcu jak w garncu
Podczas marcowego występu wymieszamy różne gatunki muzyczne, tworząc przepis na wiosenny koncert. Jak na zmienność marcowej pogody przystało, usłyszymy dźwięki „Czterech Pór Roku”. Nie zabraknie też „Imitazione della natura”, czyli muzycznych odgłosów natury. Sprawdzimy również, czy instrumenty potrafią naśladować śpiew ptaków, wiosenną burzę i grzmoty lub padający deszcz. Wsłuchamy się w wybrane melodie, by poczuć nadchodzącą wiosnę.

KWIECIEŃ (13.04.2023) - W orkiestrze dętej siła
Podczas koncertu dowiemy się przede wszystkim, które instrumenty wchodzą w skład orkiestry dętej oraz jaka jest różnica między orkiestrą marszową a koncertową? Czy wiecie jaką funkcję pełni kapelmistrz i TAMBURMAJOR? Rozszyfrujemy znaczenie słowa: MAŻORETKA. Różnorodność form i stylów, polki, walczyki, marsze, muzyka popularna i standardy jazzowe. Wszystko to podczas jednego spotkania. Zapraszamy!

MAJ (29.05.2023) - W maju jak w muzycznym gaju
Maj to czas budzącej się do życia przyrody, soczysta zieleń, błękit nieba i złocisty blask rozgrzewającego słońca. Czy muzykę możemy wyrazić barwą, kolorem? Czy za pomocą dźwięków stworzymy bajkową tęczę? Czy dobór instrumentów ma znaczenie dla intensywności brzmienia, blasku dzieła muzycznego czy natężenia kolorytu utworu? Już dziś zabieramy malarską paletę, statyw i arkusz płótna, aby namalować niepowtarzalne arcydzieło.

CZERWIEC (19.06.2023) - Muzyczne LAST MINUTE
Spontanicznie, bez spakowanych bagaży, wyruszamy w podróż dookoła świata. Podczas ostatniego w tym sezonie koncertu usłyszymy twórczość najbardziej znanych kompozytorów muzyki klasycznej, filmowej i rozrywkowej. Zatrzymamy się w Hiszpanii, Ameryce, Francji, a nawet w Afryce. Poznamy dźwięczne tradycje różnych zakątków świata. Nie zabraknie też wiedzy na temat historii, wielopokoleniowej tradycji i magicznych zabytków każdego z odwiedzanych regionów. Witaj przygodo!

Edukacja teatralna - Teatr „Magmowcy”

godz. 09:30 Przedszkole „Aniołowo”, Przedszkole „Baśniowy Dworek”, Przedszkole „Lwiątko”, Przedszkole „Słoneczko”, Przedszkole „Tęcza”, Przedszkole „Pod Klonem”

LISTOPAD (23.11.2022) - „Pracowita Jesień”
Jesienne liście, które już szykują się by spaść z drzewa, opowiadają dzieciom jak las oraz zwierzęta w nim mieszkające przygotowują się do zimy. Okazuje się, że czeka ich ogrom pracy! 

GRUDZIEŃ (01.12.2022) - „Choinkowe zamieszanie”
Zbliżają się święta i wszyscy się radują! Bombeczka nawet za bardzo, bo z tej radości spada z choinki, niszcząc prezencik! Czy zdążą go naprawić przed Pierwszą Gwiazdką? 

STYCZEŃ (27.01.2023) - „O Bałwanku, który miał gorące serce”
Bałwanek Śnieżek, boi się, że jego gorące uczucia do Śniegulinki, rychło go roztopią. Dlatego postanawia udać się w daleką podróż, podczas której znajduje nowych przyjaciół i dowiaduje się, że uczuć nie trzeba się bać.

LUTY (30.03.2023) - „Ważne numery”
Przy straganie Pani Cybulskiej bardzo dużo się dzieje, zaginięcie małego Psiaka, choroba, a nawet pożar!! Na szczęście w pobliżu jest dzielny Policjant Ignacy, który razem z dziećmi przebranymi za pogotowie, straż pożarną, policję, straż miejską oraz ekipę sprzątającą, rusza na pomoc Cybulskiej.

Kontakt: koordynator pracowni Hanna Górska, e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., tel. 608 457 868